Cebir Ajans web tasarım fotoğraf çekimi tanıtım filmi inter canlı yayın grafik tasarım
Cebir Ajans - Anasayfa Cebir Ajans - Referanslar Cebir Ajans - İletişim
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ürünlerin, makinelerin, cihazların, kişilerin, toplantı ve özel günlerin, mağaza, bina ve mekanların gerçeğe en yakın renklerde, görsel derinliği de yansıtarak en mükemmel kareleri yakalamayı hedefliyoruz. Profesyonel fotoğraf çekimi kaliteli makine ve ekipman gerektirdiği kadar tecrübe işidir. Bazen hiçbir ekipman kullanmadan, sadece fotoğraf makinesi ile o kadar güzel kareler yakalanır ki, bu tecrübenin bir göstergesidir. Elbette her ortam fotoğraf çekmeye müsait olmaya biliyor. Örneğin bir mobilya firması, koltuk yada yatak odalarının fotoğraflarını çekilmesini istiyor. Elinde başka bir firmanın kataloğunu göstererek. Fakat katalogda görülen mağazanın tasarım değeri ile söz konusu mağazanın tasarım değeri arasında yirmi kat fark var. Dolayı ise bu ortamdan aynı fotoğrafların çıkması mümkün değil. Yani fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan sonra üçüncü konu da neyi çekiyoruz? Çekeceğimiz ürün, mekan, cihazın görüntü kalitesi nedir? Son yıllarda gelişen teknolojinin neticesinde herkes bir fotoğraf makinesine sahip oldu. Evet akıllı telefondan bahsediyoruz. Akıllı telefonların çektiği fotoğraflar netlik bakımından oldukça iyi. Fakat profesyonel bir web sayfası yada profesyonel bir katalog için yeterli olmayabilir. Fotoğraf konusunda gerekli tecrübeye sahip olmayan kişilerin elinde dünyanın en iyi cihazı da olsa, kaliteli fotoğraf çıkarma ihtimali zordur. Çünkü bu iş bir sanattır. Ürünün yada mekanın açısı, ortamın renkleri ve ışığı, bu ışığın ne taraftan geldiği vs.. gibi bir çok konu bulunuyor. Evet fotoğrafçılık bir sanattır. Fotoğrafçı bütün sanat dallarında olduğu gibi bu işi meslek olarak da hobi olarak yapabilir. Şimdi size video ve fotoğraf çekimi yaptığımız konulardan bahsedelim:  

* Ürün fotoğrafı çekimi

Ürün deyince yelpaze oldukça geniş oluyor alında. Gıda fotoğraf çekimi kendi içinde bir konu çünkü. Fasulya, nohut, pirinç, tahıl ürünleri gibi birçok konuyu kapsıyor. Meyve fotoğraf çekimi de aynı şekilde geniş bir kategoridir. Bununla beraber restaurant, cafe gibi mekanlarda yemek, menü ve tabak sunumları da gıda çekimine girmektedir. Tabii gıdanın dışında da birçok ürün çekimi var ki bu konunun bir sınırı yok. Takı çekimi, ayakkabı çekimi, hediyelik eşya çekimi, elektronik eşya, beyaz eşya, kıyafet, gözlük, şapka, ev aksesuarı, ev mobilyaları gibi bir çok kategori ürün fotoğraf çekimi alanına girmektedir. Sizlerinde kendi tanıtımını yapmak, sosyal medya üzerinde ürünlerini sergilemek üzere bu hizmetten faydalanmaya ihtiyacınız varsa bizimle irtibata geçebilirsiniz.

* Mekan fotoğrafı çekimi

Üründen sonra en çok fotoğraf çekimi talebi aldığımız konulardan biridir mekan çekimleri. Mekan denilince yine geniş bir yelpazeden bahsedebiliriz. Nedir bunlar? Restaurant, cafe, hastane, otel, fabrika, atolye, mağaza, ev, villa, bahçe, arsa, cami, proje, bine, rezistans, site gibi birçok konu mekan fotoğraf çekimi ile ilgilidir. Tabi şunu hemen belirtelim ki iç mekan fotoğraf çekimi ve dış mekan fotoğraf çekimi kendi içinde iki kısımdır. Bu ikisinin de çekimleri çok farklı ekipmanlar gerektirebilir. Işığı yetersiz bir iç mekan için paraflash ekipmanlarına ihtiyaç olacağı gibi, dış mekan çekiminde sadece tripot yeterli olabilir.

* Konferans fotoğraf çekimi

Bu tarz çekimler üniversite ve sosyal organizasyonların daha çok ihtiyaç duyduğu bir alandır. Bazen ticari kurumlar da kendi bünyelerinde yada dış faaliyet olarak tanıtım yada sosyal bir program yapabiliyor. Bu tür programlarda konuşmacı kadar katılımcılar da değerli olabiliyor. Bu önemli faaliyetlerin birer fotoğraf karesi ile kayıt altına alınması, medya sektörü yada sosyal medyada yayınlanması oldukça önemli olabiliyor.

* Panel fotoğraf çekimi

Panel fotoğraf çekimi de konferans çekimi ile hemen hemen aynı alanda bir konudur. Önemli konuşmacılar ve bazen binlerce katılımcının yer aldığı son derece önemli panel organizasyonları birer fotoğraf karesi ile bütün dünyaya tanıtımı yapılabiliyor. Doğru açıdan çekilmiş bir fotoğraf karesi sosyal medya yada basın bültenlerinde bu atmosfer en etkili şekilde sunulabilir.

* Manzara fotoğrafı çekimi

Manzara çekimleri aslında herkesin yaptığı bir faaliyet alanıdır. Hobi olarak bu işi benimseyen fotoğrafçıların en çok ilgi alanı elbette manzaralardır. Tabii manzara deyince sadece aklımıza göl, akarsu, orman gelmemesi gerekiyor. Bir şehir, bir kalabalık insan topluluğu, bir cadde ve daha çok örneklerin olduğu manzara yelpazesi vardır. Gün batımı ve gün doğuşu da yine bu konu içinde en çok tercih edilen karelerden biridir. Profesyonel olarak bu hizmeti satın alanlar sayısı az da olsa vardır.

* Açılış ve organizasyon fotoğrafı çekimi

Firmaların düzenlemiş olduğu en önemli iki konu: Açılış ve organizasyonlardır. Bu tür konuların görselleri katalog, basın bülteni ve web sayfasını daha kaliteli ve prestijli hale getirir. Firmanın ciddiyetini ve profesyonelliği bir kare ile yansıtabilirsiniz. Evet aslında püf noktası da budur. Yüzlerce mekan, salon ve toplantı odaları yerine bir kaç tane açılış, sosyal organizasyon, konferans gibi etkinliklerin fotoğrafları daha etkileyici olacaktır. Son yıllarda her ne kadar açılış fotoğraf çekimi ve organizasyon çekimlerine ilgi artsa da yeterli önemin verilmediğini düşünmekteyiz.

Cebirajans Facebook Cebirajans Youtube Cebirajans Twitter
Mecidiye Caddesi Cansızoğlu İş Merkezi No: 7 / 55
Mecidiyeköy - İSTANBUL   
0(212)212-7771 

Fotoğraf Çekimi | Fotoğrafçı | Tanıtım Filmi | Profesyonel Fotoğrafçı | Özel Fotoğraf Çekimi
Dış Mekan Fotoğraf Çekimi | İç Mekân Fotoğraf Çekimi | Mobilya Fotoğraf Çekimi
K
atalog Fotoğraf Çekimi|Mağaza Fotoğraf Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi
| Fotoğraf Ajansı

 

Follow @CebirAjans